Nezařazené

Kvalitné príslušenstvo ku skleneným stenám.

Dnes existuje viacero štýlov, ktorými sa môžete inšpirovať pri zariaďovaní svojho nového domu alebo kancelárie. Drevo, kameň, sklo, kov sú všetko materiály, ktoré sú nadčasové a vždy moderné. No pri prezeraní katalógov či fotografií na internete sa pristihnete pri tom, že tie presklenené interiéry na vás pôsobia predsa len viac výnimočne, niekedy možno až étericky. Je to najskôr spôsobené tým, že sklenené steny v interiéri priestor akoby opticky zväčšovali a presvetľovali, prípadne interiér nenapodobiteľne prepájajú s vonkajším prostredím.

sklenené steny

Sklo má vlastnosti, na ktoré sa iné materiály pozerajú iba z diaľky so závisťou. Jednou z nich je rozdelenie priestoru bez toho, aby sme zamedzili prechodu svetla. Aj keď prechodu svetla sklenené steny nebránia, zvuk už zastaviť dokážu, čo je vítaná vlastnosť v kancelárskych priestoroch. Pocit prepojenia priestoru s vysokou dávkou zachovania súkromia ponúkajú iba sklenené konštrukcie. Patria tu sklenené steny, otočné alebo posuvné dvere, presklenie výťahových šácht, sklenené zábradlia, pochôdzne podlahové sklo a mnoho ďalších.

spoj nadsvetlíka

No málokto si na prvý pohľad všimne nenápadné konštrukčné časti, ktoré sklenené steny spájajú dokopy alebo ich uchytávajú k stene. Ide o rôzne časti kovania na sklo, bez ktorých by ta sklenená krása nemohla samostatne existovať. Od skla použitého v interiéri na výrobu sklenených priečok či zábradlia môžete očakávať, že bude spĺňať tie najprísnejšie kritéria na kvalitu, bezpečnosť a funkčnosť. Rovnako je samozrejmé, že kovanie na sklo, ktoré tu bude použité, musí byť z tých najkvalitnejších materiálov. Tu sa využíva buď kartáčovaná alebo leštená nerezová oceľ, často aj strieborný elox (napr. spoj nadsvetlíka s bočným panelom TGPD63 https://lmmont.sk/produkt/tgpd63/. Tieto spomínané materiály patria medzi najkvalitnejšie na trhu, sú veľmi odolné voči oderu a opotrebeniu. Je to veľmi dôležité z hľadiska vysokých nárokov na používanie sklenených konštrukcií a ich dlhej životnosti. Takže ak uvažujete nad sklenenými konštrukciami do vášho interiéru, nezabúdajte sa zamerať aj na kvalitu kovania a konštrukčných spojov, ktoré sú rovnocennou súčasťou vášho budúceho skleneného projektu.