Nezařazené

Spoznajte najčastejšie príčiny vzniku kŕčových žíl

Prečo vznikajú kŕčové žily https://www.venasum.com/krcove-zily-a-ich-liecba/? To keby tak niekto vedel povedať presne. Samozrejme, že poznáme mnoho presných dôvodov, no okrem nich existujú aj dôvody, ktoré nie sú presné a známe.
Žena v čiernom drese leží na bruchu a má zdvihnuté nohy.jpg

Najčastejšie príčiny vzniku kŕčových žíl

  • Dedičnosť: Ak sa vo vašej rodine kŕčové žily už vyskytli, ste automaticky zaradení do rizikovej skupiny obyvateľstva.
  • Nadváha:Kilogramy navyše pôsobia priamo na cievy. Navyše, nohy sú nadmieru zaťažované.
  • Vysoký cholesterol:Cholesterol, ktorý sa usádza v cievach nie je dobrý z celkového zdravotného hľadiska. zvýšený cholesterol je jednou z najčastejších dôvodov vzniku kŕčových žíl.
  • Fajčenie:Ďalšia vec, ktorá „znečisťuje“ cievy. Ako sa ľudovo hovorí, fajčenie cievy aj sťahuje. Nie je to síce odborné pomenovanie toho, čo sa s nimi deje, no z časti je to naozaj pravda.
  • Alkohol: Ten cievy zas, ľudovo povedané, rozťahuje, takže ďalší mínusový bod.
  • Sedavý spôsob života: práca, pri ktorej celý deň sedíte alebo takýto prístup k vášmu životu vašim nohám na zdraví nepridá. Nohy sú neustále v jednej polohe, krv v nich neprúdi tak, ako by mala a problém je na svete.
  • Dlhé státie: Je to podobné ako pri sedení. Nohy sú namáhavé staticky a taktiež v nich nemôže správne cirkulovať krv.

Ženské bosé chodidlá na čiernom podklade.jpg

Nenašli ste sa ani v jednom bode?

Ako sme naznačili už v začiatku nášho článku, mnohí ľudia začnú trpieť kŕčovými žilami aj bez toho, aby spadali do jednej z rizikových skupín obyvateľstva. Z toho nám logicky vyplýva, ž by sme sa o svoje nohy mala starať aj vtedy, ak na to nemáme žiaden pádny dôvod. Prevencia je jednoducho najlepšou liečbou.
Myslite aj na to, že kŕčovými žilami mohol pokojne trpieť niektorí z vašich predkov. Stačí, ak ich mala napríklad vaša prababička. V časoch minulých sa však tomuto problému nevenovala až taká pozornosť, takže je dosť možné, že o nich ani ona sama a ani lekári netušili.