Prerobenie bytu alebo domu

Plánujete kúpiť alebo prerobiť váš dom alebo byt? Na čo by ste si mali dať pozor? Čo všetko nesmiete prehliadnuť pri plánovanej obhliadke bytu či domu? Uvediem vás na správnu cestu. Pri kúpe rodinného domu alebo bytu musíme zvážiť všetko, čo sa samotného stavu týka. Rodinný dom môže byť v pôvodnom staršom stave, preto je veľmi dôležité zavolať si na pomoc statika, ktorý odhadne, či dom stačí len prerobiť alebo zbúrať ho a postaviť si nový. Pri kúpe rodinného domu si všímajte aj technický stav strechy a strešnej krytiny. Popozerajte si všetky steny, či dom nevlhne a nevidíte pleseň na stenách domu.

Dom

Pleseň je veľmi nebezpečná a zdraviu škodlivá. Ak statik posúdi,  že je stavba zdravá,  môžete začať s potrebným prerobením. Dôkladne si naplánujte všetko, čo plánujete vymeniť či opraviť. Musíte mať jasný plán na uskutočnenie vašich predstáv. Možno chcete posúvať a meniť aj dispozíciu domu. Vezmite do úvahy, ktoré steny vám držia celý dom a sú tým pádom nosné. Tie nemôžete len tak zbúrať,  pretože by vám mohol celý dom spadnúť,  nedajbože na vás. Prerobenie rodinného domu je aj nákladné na financie. Zvážte dôkladne svoje finančné možnosti, aby sa vám celková prerábka vášho domu nepredražila.

Spálňa

Môžete si svoj dom prerábať aj postupne a svojpomocne. Pri takomto prerábaní si musíte premyslieť, či bude váš voľný čas postačujúci. Kúpa bytu je jednoduchšia. Aj pri byte,  na obhliadke bytu, si musíte dôkladne popozerať celý byt. Informujte sa aj ohľadom podláh, jadra a mesačných nákladov na užívanie bytu. Pri byte je dôležité aj možnosť parkovacieho miesta už zahrnuté priamo v cene za byt. Je to veľkým bonusom pri predávaní aj pri kupovaní bytu. Dôležité je aj podlažie. Vlastniť krásny byt či rodinný dom by chcel každý. No na pekný dom je nutné mať aj dostatočné množstvo peňazí. Šup do práce. 

About the author