A jarná únava je tu

Je to normálna reakcia organizmu na príchod teplejších dní po dlhej zime. Vzniká v dôsledku zmien teploty a tlaku počas príchodu jarných dní. Príčinou jarnej únavy sú však aj zmeny životného štýlu. Keď sa menia ročné obdobia, je za tým oveľa viac než len to, že sa ochladí alebo oteplí. Mení sa napríklad aj dĺžka slnečného svitu, úroveň vlhkosti a atmosférický tlak. Naše telo na všetky tieto zmeny prirodzene reaguje. A jarná únava je fyziologickou reakciou na tieto zmeny. Pri vzniku jarnej únavy môže zohrávať dôležitú úlohu aj zmena zimného času na letný, pretože časový posun zasahuje do regulácie cirkadiánnych a biologických rytmov. Môže ju tiež zhoršovať nevhodná strava, stres a sedavý spôsob života.

jarna unava

Ako už názov napovedá, príznakmi jarnej únavy sú najmä únava a slabosť. To však zďaleka nie je všetko. Jarná únava sa môže prejavovať ako komplex príznakov. Ako napríklad vyčerpanosť a celkový pocit nepohody, strata energie, znížená chuť do jedla a libido, problémy so sústredením a pamäťou, podráždenosť, nervozita a úzkosť, smútok, apatia, ťažkosti so zaspávaním a ospalosť (aj tesne po prebudení). Ak na vás prišla jarná únava, vyskúšajte senzuálnu masáž, ktorá uvoľní vaše telo a myseľ. Keďže význam slova senzuálny = zmyselný, ide o masáž, pri ktorej nesmie chýbať zmyselnosť a pôžitok.

senzualna masaž

Senzuálne masáže sa zameriavajú na vaše pohodlie, relaxáciu a rozkoš. Vďaka tejto praktike zrelaxujete svoje telo zažijete určitú rozkoš a možno aj vyvrcholenie. Senzuálna masáž nie sex ani nič podobné. Je to masáž s určitou dávkou rozkoše, nejde o klasickú penetráciu. Medzi senzuálne masáže patria masáž lingamu a prostaty, ktorá je určená pre pánov a masáž yoni zas pre dámy. Tak tiež tu patri nuru masáž, pri ktorej sa používa špeciálny nuru gél. Ak máte záujem o senzuálnu masáž Bratislavatantra.sk navštívte našu webovu stránku kde sa dozviete viac.

About the author