Čo robiť v prípade, ak máte problém so spánkom?

Určite ste sa s tým stretli aj vy. Ležíte v posteli a už niekoľko hodín sa prevaľujete z boka na bok a nedarí sa vám zaspať. Dôvodov môže byť niekoľko. Avšak nech je už dôvod akýkoľvek, výsledkom je to, že sa ráno zobudíte unavení, nevyspatí a so zlou náladou. A o tom, ako takéto faktory dokážu negatívne ovplyvniť náš život asi netreba hovoriť. Z tohto dôvodu by ste si mali dať na kvalite vášho spánku záležať. Zvýšiť kvalitu vám pomôžu napríklad aj navliecky, relaxačná hudba pred spaním alebo kvalitné matrace!

povlečení

Ako docieliť kvalitnejší spánok?

O tom, či sa vám podarí zaspať rozhoduje mnoho faktorov. Uvedomili ste si niekedy, že pokiaľ spíte cez deň, večer sa budete cítiť plný energie a nebude sa vám chcieť spať? Preto ak chcete, aby ste zaspali čo najskôr (ideálne do 30 minút) vynechajte menšie spánkové prestávky počas dňa. Namiesto toho sa snažte dopriať si kvalitný spánok počas noci. Aj keď mnoho odborníkov vyznáva názor, že dĺžka ideálneho spánku trvá 7-8 hodín, každý má tento limit nastavený inak. Niekto sa môže cítiť svieži už po pár hodinách, iní zase dospávajú čo sa dá a aj napriek tomu sa cítia ráno dolámaní. Ak však máte pravidelný spánok, budete sa cítiť sviežejšie. Odporúča sa každé ráno vstávať v rovnaký čas a to isté platí aj o čase, kedy si líhate do postele. Vypestujete si tak vlastný spánkový rytmus, ktorý ak budete dodržiavať, nestane sa vám, že sa ráno nebudete môcť postaviť z postele. Dôležité je tiež vytvoriť si aj správne prostredie na spánok. Môže to spočívať vo viacerých veciach, je však dôležitá aj kvalita vašej postele. Kvalitný matrac, ideálna šírka a dĺžka postele sú v tomto smere kľúčové. Okrem toho sú tiež dôležité aj návliečky či to, pod čím spíte. Vankúš, perina či deka by mali byť v prvom rade príjemné na dotyk a takisto aj kvalitné.

ustlaná postel

Kvalitný spánok vďaka kvalitným návliečkam

Chcete sa aj vy vyspať do ružova? Navštívte stránkuhttps://www.luxusna-spalna.sk/, kde nájdete mnoho informácií o spánkovom cykle. Okrem toho tu nájdete aj ponuku na návliečky, vďaka ktorým sa vyspíte tak, že sa už viac ráno nebudete budiť dolámaní. Doprajte si aj vy kvalitný spánok!

Nezařazené

About the author