Dobrá moto prilba sa postará o bezpečný a prehľadný zážitok z jazdy

Nielen začiatočník, ale aj rokmi a skúsenosťami overený motorkár môže časom začať riešiť otázku, ktorá súvisí s kúpou novej prilby. A kto už má niečo najazdené možno vie, že vhodná prilba dokáže zohrávať dôležitú úlohu nielen z hľadiska bezpečnosti, ale tiež celkového pôžitku z jazdu. Z tohto dôvodu je odporučené, aby sa jej výber čo najviac prispôsobil vašim konkrétnym požiadavkám. Tieto požiadavky by mali vychádzať najskôr z toho, na akej motorke jazdíte, no takisto aký štýl a terén jazdy uprednostňujete.

motorkár, cesta

A začnime tou najviac zabezpečenou možnosťou, akou sú športové integrálne prilby na spôsob nolan n87. Integrálne, respektíve plne uzatvorené prilby vo všeobecnosti spoľahlivo pokrývajú celú hlavu vrátane tváre. Sú primárne určené pre jazdu na športových motorkách a pri vyššej rýchlosti. Vďaka „integrálke“ nielenže chránite svoju hlavu pred možným pádom a nárazom pri rýchlej jazde, ale takisto ste chránení napr. pred nárazom vetra, pred lietajúcim hmyzom, či tiež kamienkami na kraji cesty. Povedané stručne, dokonale chránite nielen svoju hlavu, ale aj tvár. Cieľom je vaše bezpečie, ale takisto prehľadnosť na cestách.

Populárnou a podobne bezpečnou možnosťou sú vyklápacie prilby, ktoré navyše poskytujú o niečo vyššie pohodlie a praktickú stránku z hľadiska toho, že predná časť sa dá hocikedy vyklopiť a nebude vám zavadzať. To oceníte v prípade, ak si potrebujete dať prestávku a miesto toho, aby ste zakaždým museli dávať dole celú prilbu, stačí jednoduchý výklop v prednej časti.

žena s prilbou

A pokiaľ je vašou prioritou pohodlie pri jazde a takisto nižšie obstarávacie náklady, potom sú tu štýlové otvorené prilby. Tie sú však primárne vhodné na menej rýchlu jazdu vašim mestom, ak napríklad pravidelne jazdíte menším skútrom na nákupy, do práce, apod. Vidíme ich ale tiež na drsných motorkároch, čo jazdia na svojom chopperi. V stručnosti ide o komfortnú a spravidla lacnú možnosť, čo poskytuje rôzne štýlové prevedenia, ale rozhodne nie je dostatočne bezpečná na jazdu vo vyššej rýchlosti.

Nezařazené

About the author