Dodávame na trh jablká z farmy

Vlastníte ovocný sad a máte farmu, ktorá dodáva na trh napríklad jablká? O tuzemské ovocie je dnes veľký záujem, krátko po zamatovej revolúcii ľudia skôr vyhľadávali zahraničné produkty, hlavne to, čo prichádzalo „zo západu“, ale dnes je situácia odlišná, mnohí ľudia si uvedomujú, aké dôležité je byť potravinovo sebestační, a nebyť závislými od dovozu. A ak sú farmári zo Slovenska poctiví, čo by mali byť aj vo vlastnom záujme, bude to prospešné pre celú krajinu. Niektorí z vás si stále neuvedomujú, že sme na jednej lodi, a ubližovať inému, že sa nakoniec obrátia proti nim, a že si tým vlastne režú pod sebou vetvu, na ktorej sedia.

pestovanie jabĺk

Zamerajme sa ale teraz na farmárov, ktorí pestujú a zberajú na farme jablká. Ak je ich veľké množstvo, a na takom sadu s osemdesiatimi stromami sa ich môže urodiť aj niekoľko desiatok ton, je potrebné mať vhodné skladovacie a prepravné nádoby. A práve tu môžu nájsť uplatnenie plastové prepravky.

preprava jabĺk

Plastová prepravka sa vyrába z polypropylénu. Tento plast sa už v minulosti osvedčil v potravinárskom priemysle aj v medicíne, a že je bezpečný voči ľudskému zdraviu, je známe už desiatky rokov. Z polypropylénu sa tiež zhotovujú potravinové obaly a potrubia na rozvody pitnej vody.

Výhodou plastových prepraviek pre zber jabĺk je aj ich šikovnosť. Majú na bočných stranách úchopy pre ľahké prenášanie a sú zhotovené so zárezmi, aby ich bolo možné postaviť na seba do viacerých poschodí. Týmto spôsobom je možné potom skladovať jablká aj po desiatich debnách na sebe.

Prepravky sa veľmi ľahko čistia bežnými saponátmi a teplou vodou, vykefujete ich hrubšou kefou, zbavíte blata a mastnoty a potom opláchnete tlakovou vodou zo záhradnej hadice. Prepravku necháte vysušiť, a potom už do nej môžete ukladať jablká na uskladnenie alebo na priamy predaj. Prepravky sa zhotovujú vo viacerých farbách, tým pádom máte možnosť od seba lepšie rozlíšiť jednotlivé odrody jabĺk či iného ovocia priamo v sklade.

Nezařazené

About the author