Oddych

Každodenné povinnosti, stres a únava. To sú naši „kamaráti“, ktorí nás vedia poriadne potrápiť. Dennodenné ranné vstávanie a plnenie rôznorodých povinností na nás skôr či neskôr odzrkadlia pocit vyčerpania. Keď nám zasvieti takzvaná „červená kontrolka“, zastavíme sa a povieme si: „je čas na oddych, na poriadnu dovolenku“. Každý z nás máme iné pracovné nasadenie. Niekto skôr fyzické iní zasa psychické. Preto aj vysnívaná dovolenka alebo oddych u každého vyzerá inak. Zatiaľ čo psychicky unavení ľudia vyhľadávajú skôr aktívne dovolenky napríklad hory, túry alebo rôzne športy. Tým si oddýchnu od rozmýšľania a trošku popreťahujú svoje kosti, ktoré sú napríklad usedené na kancelárskej stoličke. 

Dovolenka

Naopak fyzicky unavení ľudia vyhľadávajú rekreačné dovolenky. Pocit kľudu a pohodlia. Napríklad prímorské destinácie s kľudnými precházkami, ľahkými spoznávacími výletmi alebo plávaním. Takouto dovolenkou si nejeden z nás utriedi svoje myšlienky a dopraje svojmu telu zaslúžený oodych. Ale žiaľ nie kždému sa aj napriek dobre odpracovanému času v práci podarí splniť si tento zaslúžený oddych. V dnešnom čase veľkej krízy sa stávajú drahšie dovolenky skôr raritou. Napriek tomu netreba strácať seba samého a každý jeden z nás si musí nájsť čas na oddych. Aj keď nejde o drahú dovolenku v zahraničí aj naše okolité prostredie nám ponúka veľmi veľa možností.

Dovolenka

Poobzerajme sa okolo seba, koľko krásy nám ponúka naša príroda. Vyberte sa trebárs do hory v čase rastu hríbov. Len tak sa poprechádzajte, nadýchajte sa čerstvého vzduchu a nechajte problémy na chvíľu doma bez vašej pozornosti. Choďte sa poprechádzať po lúke a vychutnajte si teplé letné slnečné lúče a venujte sa sami sebe. Alebo len tak si sadnite na terasu a doprajte si dobrú kávičku a čaj. Základ nášho šťastia je naše spokojné vnútro. A to inak nedosiahneme ako akýmkoľvek oddychom. Relax je pre telo a duševné zdravie číslo jedna. 

About the author