SEGA Mega Drive je opäť na trhu!

Hovorí vám niečo pojem SEGA? Dnešná generácia už možno tak dobre nevie, že SEGA zažívala veľkú popularitu hernej komunity hlavne v 90 – tych rokoch minulého storočia, a to predovšetkým kvôli svojej konzole Genesis (v Európe známej ako Mega Drive). Tí, ktorí v tej dobe vyrastali, možno vedia, o čo sa jedná. Spomedzi ostatných herných konzol sa Genesis najviac približoval zážitku hrania populárnych arkádových hier. Arkádové prístroje boli doménou tej doby, nachádzali sa napr. v obchodných centrách a keď ste do nich hodili mincu, mohli ste sa na nich zahrať také herné klasiky ako napríklad Sonic the Hedgehog, Golden Axe, Streets of Rage, staré dobré 2D platformové arkády, v ktorých buď skáčete a zbierate rôzne symboly, alebo sa až do vyčerpania bijete so stovkami nepriateľov. A práve Sega Genesis bola hernou konzolou, ktorú ste mohli doma pripojiť k svojej TV a celé hodiny stráviť hraním stovkami takýchto zábavných hier. Každá hra sa predávala na cartridge- čiže na kazete. 

Sega Genesis

Skrátka a stručne – Sega Genesis (Mega Drive) bola hitom tej doby, pokiaľ ste sa zaujímali o videohry. Dodnes má svojich skalných fanúšikov, čo je zároveň dôvod, prečo sa táto konzola len pred pár rokmi opäť začala predávať– ide o nanovo vyrobený retro produkt s názvom Sega Mega Drive Mini, ktorý vznikol a začal sa predávať na počesť tridsiateho výročia tejto legendárnej hernej konzoly.

Sega Mega Drive

Prídavok „Mini“ v názve napovedá, že ide o repliku s praktickejšími, menšími rozmermi. Nie je preto problém ľahko ju zapojiť a položiť vedľa vašej TV. Táto nová verzia má výstup HDMI, v zlepšenej kvalite obrazu si ju bez problémov zahráte na modernej HD obrazovke. Konzola má ďalej 2 USB konektory na pripojenie herných ovládačov. V produkte sú zabudované klasické tituly ako napríklad:

  • Altered Beast, Contra : Hard Corps, Earthworm Jim, Golden Axe, Sonic The Hedgehog, Streets of Rage 2, Virtua Fighter 2, Shinobi 3, Road Rash 2 a ďalšie. 

Výhody tohto produktu:

  • Celkom slušný, estetický a hlavne praktický mini – dizajn s malou hmotnosťou a nízkou spotrebou energie
  • Obsahuje najznámejšie klasiky od SEGY s možnosťou zaspomínať si na gaming z minulého storočia
  • Výstup na HDMI
  • Dá sa ukladať herný postup

Nevýhody:

  • Chýba adaptér (musíte pripojiť svoj, napr. z mobilu)
  • Ešte stále chýba veľa dobrých herných titulov z tej doby
  • Ovládače majú len 3 tlačítka, čo trochu vadí pri bojových hrách 
     

About the author