Voda z vodovoda

Voda, ktorá pramení na Slovensku sa pýši skutočne vysokou kvalitou. Máme to šťastie, že máme na Slovensku nielen dostatok pitnej vody, ale aj kvalitnú pitnú vodu. No sú oblasti, kde je voda tvrdšia alebo sa v nej nachádzajú nežiadúce látky. Niekedy sa vo vode môžeme stretnúť aj s ťažkými kovmi, ktoré sú pre náš organizmus nebezpečné. V obecných a mestských vodovodoch je samozrejmosťou, že voda je vhodná na pitie. No množstvo ľudí sa rozhodlo aj pre studňu a v takomto podzemnom vrte nemáte istotu, akú vodu nájdete. Máme to šťastie, že máme možnosť rozboru vody.

voda

Hygienicky rozbor vody si môže dať urobiť každý, kto má pochybnosti o svojej vode z kohútika. Takisto je rozbor vody nutný v prípade, že máte vlastnú studňu a vodu chcete používať aj na pitie. Odborníci po rozbore potvrdia či vodu môžete piť alebo ju môžete používať iba ako úžitkovú. Aj v prípade úžitkovej vody je možnosť vodu používať v domácnosti na pranie či sprchovanie.

voda

Čo ak sa v rozbore nájdu nežiadúce látky?

Samozrejme je možné, že vaša voda bude obsahovať nežiadúce látky. No ani v takomto prípade nie je nič stratené. Vodaservis.sk poskytuje okrem hygienického rozboru vody aj dezinfekciu vody. Dezinfekcie vody je vhodná ako na studničnú vodu, tak aj na vodu bazénovú či iný druh vody. Častokrát iné firmy robia chemickú dezinfekciu. Vodaservis.sk poskytuje dezinfekciu v podobe UV lampy, ktorú určite oceníte. Dezinfekcia vody je mimoriadne prospešná. Rozbor a dezinfekcia vody sú vhodné aj na chatové oblasti, kde je voda znečistená. Každý by mal poznať svoju vodu. Je dôležité, aby sme vedeli čo pijeme. Zistite cenu hygienického rozboru vody z kohútika a zistíte či máte tvrdú, normálnu alebo mäkkú vodu. Takisto zistíte aké minerály vaša voda obsahuje. V prípade, že plánujete studňu, zaobstarajte si rozbor vody ešte dnes na vodaservis.sk.

Nezařazené

About the author