Zábradlie z nerezovej ocele

Nerezová oceľ sa teší veľkej obľube v stavebníctve už niekoľko rokov, pričom neklesajúci trend jej využívania je spôsobený najmä výhodnými vlastnosťami, ktoré jej použitie prináša. Spomenúť možno najmä jej veľmi priaznivú životnosť, ktorá dokáže dosiahnuť až niekoľko desiatok rokov bez významného poškodenia či opotrebovania. Dôvod, pre ktorý je v stavebnom odvetví stále taká obľúbená spočíva však tiež aj v jej ďalšej výhode a tou je to, že nerez nehrdzavie. Dlhá životnosť sa samozrejme spája s touto výhodnou vlastnosťou, ktorá len k dlhoročnej výdrži a dobrému stavu prispieva. Tým, že nerezová oceľ nepodlieha korózií je vhodná na používanie vo vonkajších priestoroch, kde často pôsobia zmeny počasia. Nerez je ideálna pre exteriér, pretože ju neovplyvňuje pôsobenie dažďa, snehu, mrazu a ani slnečného žiarenia a dokáže odolávať dokonca aj silnému vetru. Z toho dôvodu ju môžeme často využívať na výrobu nerezových zábradlí.

zábradlie pri schodoch

Vrátane vonkajšieho využitia sa však nerezové zábradlie používa aj v interiéroch či už rodinných domov, bytov alebo iných priestorov. Nerezové zábradlie LMmont môžeme nájsť ako bezpečnostný oporný prvok pri schodiskách, balkónoch alebo terasách. Okrem toho, že nerez má skvelú životnosť, nepodlieha korózií a je odolná, môžeme spomenúť ešte jednu jej zaujímavú vlastnosť, pre ktorú je naozaj všestranne využiteľným stavebným materiálom. Ide o jej hygienické vlastnosti, vďaka ktorým sa na nej nezadržiavajú baktérie, plesne a iné škodlivé látky pre zdravie človeka.

nerezové zábradlie

Práve kvôli kombinácií všetkých jej benefitov a spoločne i dobrými hygienickými vlastnosťami sa väčšinou používa aj pri schodiskách v zdravotných budovách, zariadeniach a nemocniciach. Zábradlie z nereze však môžeme nájsť rovnako aj na miestach, kde je každodenne zvýšená frekvencia ľudí, ako sú autobusové či železničné stanice a zástavky mestskej hromadnej dopravy.

Nezařazené

About the author