Zajačik ako člen rodiny

Zajačik bol jedným z prvých zvieratiek, ktoré prišli do našej rodiny kvôli deťom. Aj oni už prišli do veku, kedy si prosili svojho zvieracieho parťáka. Výhra pripadla na zajaca a bol to skutočný jackpot. Úprimne pred kúpou zajaca som dosť váhala, nakoľko som z každej strany počúvala negatívne argumenty. Dnes je u nás zajko už nejaký ten rôčik a poviem Vám lepšie sme si vybrať nemohli. Argumenty typu : Zajac smrdí a robí neporiadok. – sú prudko zavádzajúce. Náš zajačik nikdy nesmrdel. A nikdy nerobil neporiadok. Áno môže smrdieť ale za predpokladu, že žije v nevyhovujúcich podmienkach – teda v nevyčistenej klietke s večne plným záchodom.

všetky deti by raz chceli zvieracieho kamaráta

Vtedy smrdí ale bohužiaľ nie svojou vinou, ale vinou zanedbanej starostlivosti. Zajačik je kľudnú stvorenie, má hebučkú srsť a je prítulný. Musíte sa mu ale venovať a socializovať ho. Odmenou pre Vás bude priateľ v dobrom aj v zlom. Zajace nemajú radi tesné priestory. Ak im teda dožičíte dostatočný priestor na vyjašenie a behanie, nebude agresívny a deštruktívny voči svojmu okoliu. Starostlivosť o zajka nie je náročná. Na pohodlné nažívanie potrebuje iba svoj súkromný priestor klietky, kde sa uvelebí do domčeka ak si chce osamote oddýchnuť, kde si dôjde na toaletu a kde nájde dostatok stravy a čistej vody. Je vhodný rovnako do domáceho prostredia, kde si pobehá po celej domácnosti alebo do vonkajšieho prostredia, kde si užíva čerstvý vzduch a chutnú trávu počas slnečných dní.

v letných mesiacoch trávime spolu so zajkom čas v záhrade

Nie je hlučný a nevydáva otravné zvuky. Má rád deti za predpokladu, že sa vedia k zvieratku správať a neubližujú mu. Náš zajko s dcérou dokonca trávi čas trénovaním králičieho hopu. Je to súťaž pre zajace a ich majiteľov, počas ktorej zajko s majiteľom zdoláva prekážky ako výskok do výšky cez prekážku alebo skok do diaľky. Je s ním teda stále zábava. Je milý a maznavý keď chce a zvládne víkend bez majiteľa v prípade dovolenky. Skrátka a dobre je to priateľ do slnečných dní aj do dažďa.

About the author