Nezařazené

Krtkovanie – správny liek pre vaše potrubia.

Každý z nás občas potrebuje kvalitné krtkovanie. A nejde pritom o žiadnu sexuálnu praktiku. Ochranári zvierat taktiež môžu ostať pokojní. Nehovoríme ani o činnosti, ktorá súvisí s krtkom. Aj keď, v prenesenom význame krtkovanie s krtkom trochu súvisí. Jedná sa totiž o metódu, pomocou ktorej sa prečistí upchaté kanalizačné potrubie. A tak, ako si krtko hĺbi svoje podzemné cestičky, vedia pracovníci krtkovacích služieb preraziť potrubia, ktoré sa častým a aj nesprávnym používaním zanesú alebo zablokujú úplne.

Tubes

Pri krtkovaní sa pomocou špeciálnych nástrojov a prístrojov odstráni špina, ktorá zahŕňa nánosy mastnoty, vlasov, chlpov, zvyškou z jedál, prípadne hygienických potrieb. Postupom času všetky tieto nečistoty vytvoria pevnú vrstvu, ktorej sa len tak ľahko nezbavíme. Usadeniny v počiatočnom štádiu ešte dokážeme uvoľniť pomocou špeciálnych prípravkov z drogérie, diy postupov alebo mechanicky použitím gumeného zvona. Avšak na niekoľkoročné odolné nánosy sme aj my a naše metódy krátki. Voda z drezu, umývadla alebo sprchy nám neodteká, v záchode sa to taktiež všetko hromadí. A tak na scénu nastupuje profesionálne krtkovanie. Krtkovanie sa môže vykonávať elektromechanicky – vďaka rotujúcej špirále poháňanej elektromotorom alebo aj vysokotlakovým čistením. Vtedy sa silný prúd vody vženie do potrubia a vytlačí usadeniny von.

Potrubie

Ak sa vám teda stane podobná nehoda v domácnosti a budete musieť zavolať profesionálnu pomoc, budete vedieť, akú službu konkrétne potrebujete. Služby krtkovania poskytuje mnoho firiem na celom Slovensku. Čo sa týka jej západnej časti, správnou voľbou je určite AB-krtkovanie. A z akého dôvodu? Pretože patria k jedným z najlacnejších. Cena je zaručene jedna z hlavných kritérií, prečo sa rozhodujeme pre tu-ktorú firmu. A túto podmienku AB-krtkovanie stopercentne spĺňa.